- Samorząd
-
Cyfrowy Urząd
- Informacje ogólne
- Akta stanu cywilnego
- Sprawy meldunkowe
- Dowody osobiste
- Działalność gospodarcza
- Gospodarka nieruchomościami
- Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne
- Podziały nieruchomości
- Numeracja porządkowa nieruchomości
- Gospodarka leśna
- Ochrona środowiska
- Podatki
- Sprawy mieszkaniowe
- Testament
- Wgląd do archiwum
- Własnoręczność podpisu
- Zezwolenie na alkohol
- Zezwolenie na wycinkę
- Elektroniczna Skrzynka Podawcza (ESP)
- Mapy i plany
- Gospodarowanie mieniem gminnym
- Bezpieczeństwo publiczne
- Zarządzanie Kryzysowe i Obrona Cywilna
- Cyberbezpieczeństwo
- Zdrowie i pomoc społeczna
- Oświata
- Ochrona środowiska
- Kultura
- Sport
- Zabytki
- Zasłużeni dla Dukielszczyzny
- Wydawnictwa
- Nagrody, wyróżnienia
- Ogłoszenia i informacje jednostek zewnętrznych
- Organizacje pozarządowe
- Budżet obywatelski
- Koronawirus SARS-CoV-2
- Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
-
Dodatki motywacyjne z budżetu państwa
- Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników jednostek wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej na lata 2024-2027
- Program „Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników jednostek organizacyjnych pomocy społecznej w postaci dodatku motywacyjnego na lata 2024 – 2027
- Dofinansowanie wynagrodzeń w postaci dodatku motywacyjnego oraz kosztów składek od tych wynagrodzeń pracowników zatrudnionych w samorządowych instytucjach opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 na lata 2024-2027
Narodowe Czytanie 2024
W 2024 roku Narodowe Czytanie, które zainicjował Prezydent RP Bronisław Komorowski w 2012 roku, odbyło się po raz 13. w Polsce.
Gmina Dukla wspólnie z Muzeum Historycznym -Pałac w Dukli i Ośrodkiem Kultury w Dukli uczestniczy w tym wydarzeniu już po raz piąty. W tym roku czytaliśmy Kordiana Juliusza Słowackiego, czołowego przedstawiciela polskiego romantyzmu. Utwór po raz pierwszy ukazał się drukiem w 1834 roku w Paryżu tj. 190 lat temu i należy do najważniejszych dokonań literackich poety.
Narodowe Czytanie 2024 w Dukli rozpoczęła burmistrz Dukli Krystyna Andruch odczytaniem listu Prezydenta RP Andrzeja Dudy. W epokę romantyzmu i znaczenie tego wielkiego dzieła Juliusza Słowackiego wprowadziła zebranych Jolanta Wojdyła nauczycielka języka polskiego i historii w Liceum Ogólnokształcącym w Dukli.
Utwór czytali: Aleksandra Tarnowska-Męcińska - współwłaścicielka dukielskiego pałacu, Mateusz Such - dyrektor dukielskiego Muzeum, radni Rady Miejskiej w Dukli Paweł Kuffner i Justyna Zimny, Jerzy Pęcak - dyrektor SP w Dukli, Radosław Zięba - dyrektor LO w Dukli, Joanna Szczurek - dyrektor Biblioteki Publicznej w Dukli, Barbara Marchewka - prezes Stowarzyszenia Animare, Barbara Pudło z Urzędu Miejskiego w Dukli. Narratorem była i wydarzenie prowadziła Krystyna Boczar-Różewicz.
Piękna pogoda i piękne otoczenie podkreślały wagę wydarzenia. Szkoda tylko, że publiczności było niewiele. Zadajmy pytanie - dlaczego?
Krystyna Boczar-Różewicz