Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

Dukla świętowała 11 listopada 2022


Uroczyste obchody Święta Niepodległości w Dukli rozpoczęły się o godzinie 10.00 Mszą św. za Ojczyznę, która została odprawiona w kościele parafialnym pw. św. Marii Magdaleny przez proboszcza parafii Stanisława Siuzdaka i o. Tadeusza z klasztoru OO. Bernardynów. Uroczystą Mszę św. uświetniły poczty sztandarowe z Liceum Ogólnokształcącego w Dukli i z DH Iskra z Dukli.

Po Mszy św. w montażu słowno-muzycznym nawiązującym do odzyskania 104 lata temu przez Polskę niepodległości wystąpiły dzieci z klas drugich Szkoły Podstawowej w Dukli. Dzieci pięknie śpiewały patriotyczne pieśni i recytowały swoje role, a przygotowane zostały przez wychowawczynie: Cecylię Ganczarską, Halinę Jurczyk i   Agatę Madej, nauczycielki z dukielskiej szkoły. Gratulujemy!! Dzieci były perfekcyjnie przygotowane i zebrały duże brawa.

Uczestnicy spotkania przeszli na skwer przy ulicy Kościuszki pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu Polski kolejna część obchodów Święta Niepodległości. Po hymnie nastąpiło złożenie wieńców przez delegacje z różnych instytucji. Wieniec i znicz w imieniu dukielskiego samorządu złożyli burmistrz Dukli Andrzej Bytnar i zastępca burmistrza Dukli Łukasz Piróg. Wieńce składali również: komendant Komisariatu Policji w Dukli podinspektor Zenon Stanisz, dyrektor Szkoły Podstawowej w Dukli Jerzy Pęcak wraz ze swoimi zastępcami, w imieniu PSL wieniec złożyli: Wiktor Madej, Zenon Leńczyk i Stanisław Kołacz, w imieniu dukielskiego liceum wieniec złożył dyrektor szkoły Radosław Zięba z uczniami.  Dyrektor Ośrodka Kultury Małgorzata Walaszczyk-Faryj zaprosiła wszystkich uczestników do Sali widowiskowo-teatralnej na koncert zespołu In Caelo i patriotyczne śpiewanie. Koncert zespołu był przyjęty dużymi brawami. Po koncercie burmistrz Dukli Andrzej Bytnar wręczył zwycięzcom gminnego konkursu pieśni patriotycznej dyplomy i nagrody. Na zakończenie świętowania uczestnicy koncertu śpiewali, posiłkując się tekstami udostępnionych śpiewników.   

Krystyna Boczar-Różewicz

Więcej zdjęć w galerii...

2022-11-14
Krystyna Boczar-Różewicz

 

Gmina Dukla
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

Deklaracja dostępności

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.