Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

Grochem o ścianę...


O ścieżce „Po Dukli”, która powstała w ramach realizowanego przez gminę Dukla projektu pt. „Dukla – Svidnik 360o” pisałam już wielokrotnie. To składający się z 16 przystanków o długości 13,5 km wytyczony szlak, który obejmuje atrakcje architektoniczno-przyrodnicze Dukli i okolicy. Dwa z przystanków znajdują się poza Duklą. Jeden przystanek z tych dwóch to - dąb w Cergowej, a drugi to  wieża widokowa na szczycie góry Cergowej, oddana do użytku w 2018 roku.

W ramach projektu na górnej platformie została zainstalowana luneta panoramiczna, z której odwiedzający ją turyści mogą skorzystać za darmo i cieszyć się pięknymi widokami. Dlatego dziwi fakt, że porysowana została część okularu. Pytam: W jakim celu? Komu to służy? Z pewnością nie służy tym, którzy chcieliby korzystać z lunety zainstalowanej na wieży.

To kolejny akt wandalizmu, z którym wszyscy musimy walczyć. Nie dość, że uszkodzona została optyka lunety, to schody na wieżę zostały podziurawione rakami na buty. Można przecież je ściągnąć, aby nie niszczyć schodów - są drewniane! Dla chcącego nic trudnego. Wydaje mi się, że im więcej infrastruktury turystycznej powstaje w naszej gminie tym więcej obserwujemy aktów wandalizmu. Po raz kolejny zniszczono  Budkę Nietelefoniczną, jak się okazuje można budkę skopać, chcieć ją wywrócić, itd., po prostu zniszczyć, aby nikt nie mógł z niej skorzystać. Mam wrażenie, że część młodzieży z Dukli i okolic nie ma żadnych zainteresowań, a jedyne co ich cieszy to niszczenie infrastruktury przygotowanej dla uatrakcyjnienia naszej miejscowości i gminy. Apeluję do tych, którym zależy na atrakcyjności turystycznej naszej pięknej gminy. Informujcie o aktach wandalizmu Urząd Miejski w Dukli,  policję, zwracajcie uwagę tym, którzy to robią.  Koszt lunety i budki Nietelefonicznej to 32 tysiące zł, gdyby wandalom lub ich rodzicom przyszło za to zapłacić następnym razem, jak sądzę, zastanowili by się nad tym.

Apel do policji: A może warto byłoby wysłać od czasu do czasu patrol na dworzec autobusowy!!!! Zobaczcie zniszczenia na zdjęciach!!!!

Krystyna Boczar-Różewicz

 

2022-03-21

 

Gmina Dukla
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

Deklaracja dostępności

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.