Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

Promocja XVI tomu Biblioteki Dukielskiej


Promocja XVI tomu Biblioteki Dukielskiej,

Kalendarium zdarzeń różnych z Dukli i okolic,…

10 marca br. w Muzeum Historycznym – Pałac w Dukli odbyła się promocja książki pt. Kalendarium zdarzeń różnych z Dukli i okolic, znalezionych w polskojęzycznej prasie i innych dokumentach” autorstwa Joanny i Jacka Koszczanów. Publikacja składa się z dwóch tomów, pierwszy dotyczy zdarzeń z XIX wieku, drugi dotyczy wieku XX do 1939 roku. Książka została wydana jako XVI tom Biblioteki Dukielskiej, tj. cyklicznego wydawnictwa gminy Dukla ukazującego się już od 1998 roku.

 W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władzy samorządowej gminy Dukla: burmistrz Dukli Andrzej Bytnar, zastępca burmistrza Dukli Łukasz Piróg, radna Ewa Przystasz reprezentowała Radę Miejską w Dukli, radę powiatu krośnieńskiego reprezentowały: Józefa Winnicka – Sawczuk i Maria Parylak, a p. Krzysztof Józefek reprezentował Biuro Poselskie posłanki na Sejm RP Joanny Frydrych.  W spotkaniu wzięli udział ks. Ryszard Szwast z Iwli i ks. Roman Jagiełło z Parafii Polskokatolickiej w Łękach Dukielskich i wielu mieszkańców Dukli i gminy, a także osób przyjezdnych.

Krystyna Boczar-Różewicz, prowadząca spotkanie, zaprezentowała sylwetki autorów. Jacek Koszczan, współautor publikacji,  przedstawił pracę nad książką. Autorzy przez  ponad 3 lata wykonali tytaniczną pracę, która wymagała ogromnego zaangażowania. Spotkanie uświetnił program artystyczny w wykonaniu Piotra Prokopowicza, absolwenta Akademii Muzycznej w Tel Awiwie. Uczestnicy spotkania mieli możność wysłuchania w jego wykonaniu utworów: Chopina, Johanna Straussa i melodie chasydzkie. Chętni mogli zakupić promowaną książkę i uzyskać dedykację autorów.

Ta dwutomowe dzieło to niezwykłe kompendium wiedzy o ludziach i wydarzeniach w Dukli i okolicy w XIX i  do 1939 roku XX wieku. Jedna z uczestniczek spotkania  pani Elżbieta Pepera, mieszkanka Dukli,    podziękowała Autorom w imieniu wszystkich Duklan  za trud i ogrom pracy jaki włożyli, aby nasze pokolenie i następne miały tę wiedzę dostępną.

Organizatorem spotkania promocyjnego była gmina Dukla, Muzeum Historyczne –Pałac w Dukli i Państwo Joanna i Jacek Koszczanowie.

Krystyna Boczar-Różewicz

2022-03-11

 

Gmina Dukla
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

Deklaracja dostępności

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.