Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

Wyróżnienie dla Gminy Dukla


na 20. Międzynarodowych Targach Turystyki w Opolu „W Stronę Słońca”

Gmina Dukla uczestniczyła w 20. Międzynarodowych Targach Turystyki „W stronę słońca” w Opolu w dniach 20-22 maja 2022 roku. Promowaliśmy Gminę Dukla, okolice i województwo podkarpackie. Największe zainteresowanie miała oferta aktywnego wypoczynku - szlaki rowerowe, historia terenu, II wojna światowa (operacja karpacko-dukielska), piękna przyroda, kuchnia dukielska i rękodzieło artystyczne. Przygotowane materiały promocyjne rozeszły się prawie w 100%. Za innowacyjną prezentację poprzez gogle VR oraz internetowe wycieczki otrzymaliśmy Wyróżnienie.

Podczas trzydniowej imprezy wielbiciele podróży mieli w czym wybierać. Do wyjazdów w Polskę zachęcało Mazowsze, Lubelszczyzna, Małopolska, Kielce, Bydgoszcz, flisacy pienińscy, podziemne miasto Osówka, uzdrowiska kłodzkie, hotele z Dolnego Śląska, Podkarpacie (Gmina Dukla), a także goście z zagranicy, m.in. z Czech, Niemiec, Włoch, Gran Canaria, gościnnie wystąpiło miasto partnerskie Opola Iwano- Frankowsk. Również smakosze mieli sporo ofert. Atrakcje nadmorskie prezentowała Darłowska Lokalna Organizacja Turystyczna, która częstowała także gości targów wędzonymi na miejscu rybami - łososiem, makrelą i śledziami, Iwano –Frankowsk pysznymi pierogami ukraińskimi. Smakołyków na targach turystycznych było znacznie więcej, bo podróże to także lokalna kuchnia. W weekend na Rynku stanęły mobilne kuchnie, były pokazy i degustacja. W nowej odsłonie zaprezentowała się  kuchnia śląska. Przedsmak tego, co nas może spotkać we Włoszech, dają zakupy na wielkim stoisku smakołyków z różnych regionów Półwyspu Apenińskiego -wędlin, serów, oliwek i słodkości. Targi reklamowała związana z Opolem aktorka Barbara Kurdej-Szatan. Do wyjazdów w słoneczne strony świata zachęcali także podróżnicy i blogerzy. Magdaleny Adamczyk przybliżyła uroki Gran Canarii. Wakacje wcale nie muszą być jednak dalekie, egzotyczne i drogie, żeby były udane. Coraz bardziej popularną alternatywą jest wypoczynek na wsi, o czym przekonuje oferta Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej i Gminy Dukla, która zapraszała do wypoczynku w gospodarstwach agroturystycznych Beskidu Niskiego.

Organizatorem 20. Międzynarodowych Targów Turystyki „W stronę Słońca" jest Agencja Reklamowa „Profil" z Opola, Współorganizatorami jest Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, Urząd Miasta Opole i Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna w Opolu.

Krystyna Boczar-Różewicz

2022-05-27

 

Gmina Dukla
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

Deklaracja dostępności

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.