Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

Opłatek w Łękach Dukielskich

30 stycznia w Łękach Dukielskich kolejne, szóste już spotkanie opłatkowe zgromadziło w sali widowiskowej 220 osób. Organizatorami byli, jak zawsze ks. proboszcz i Koło Gospodyń Wiejskich.

W tegorocznym "Opłatku" uczestniczyli zaproszeni goście: burmistrz gminy Dukla p. Marek Górak z małżonką, wiceburmistrz p. Andrzej Bytnar z małżonką, księża z naszych parafii: Serca Pana Jezusa ks. Alojzy Szwed i polsko-katolickiej pw. Dobrego Pasterza ks. Roman Jagiełło, radny Stanisław Węgrzyn, sołtys Tomasz Węgrzyn, dyrektor szkoły p. Krystyna Delimata.

Przewodnicząca Koła Gospodyń p. Maria Kołacz serdecznie wszystkich powitała zaznaczając, że po raz kolejny liczba osób jest rekordowa oraz że nasza sala - mimo, że ogromna - staje się "coraz mniejsza". Następnie powitał zaproszonych gości oraz wszystkich przybyłych sołtys p. Tomasz Węgrzyn.

Opłatek rozpoczęła kolęda "Wśród nocnej ciszy". Ponownie poczuliśmy się jak na pasterce. Po odczytaniu Ewangelii o Narodzeniu Pańskim księża przeprowadzili przemiennie modlitwę wiernych i modlitwy w intencji pokoju, wzajemnej zgody i miłości.Księża w kilku słowach podkreślili ogromną potrzebę i sens takich spotkań tym bardziej, że każdego roku mają one wymiar ekumeniczny, gdyż spotykają się wspólnie i dzielą opłatkiem wierni obu parafii, co jeszcze 7 lat temu było nie do pomyślenia.

Burmistrz p. Marek Górak pogratulował organizacji, wytrwałości i życzył wszystkim wszelkiej pomyślności w 2010 roku.

Podczas dzielenia się opłatkiem płynęło wiele wspaniałych, serdecznych i szczerych życzeń, podziękowań i próśb, aby takie spotkania trwały już zawsze w naszej pięknej miejscowości.

Po uroczystej, oficjalnej części, rozpoczęła się zabawa karnawałowa. Nadzwyczajną atmosferę zapewnił niezastąpiony w Łękach Dukielskich zespół LOMBARDINO z Krościenka Wyżnego. Kulturalna, wspaniała zabawa trwała do godziny 4 rano.

Henryk Kyc

2010-02-08

 

Gmina Dukla
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

Deklaracja dostępności

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.